Adres

Vali Konağı Cd. Konak Apt. No:127/3 (Nişantaşı Anadolu Lisesi Karşısı) Şişli, İstanbul

İletişim +90 536 725 54 54 drhasancaglar@yahoo.com

Bugün itibariyle İngiltere’de 5,4 milyon kişi astım tedavisi alıyor. NHS verilerine göre ise her dört kişiden biri hayatı boyunca mutlaka birkaç kez alerji tedavisi görüyor. Bu hastaların bazıları, çok zorluklarla tüm hayatları boyunca bu tedavilerle birlikte yaşıyorlar. Oysa son yıllarda özellikle akupunktur, homeopati, ozonterapi, biorezonans olmak üzere tamamlayıcı tıp yöntemleri, kendi başına ya da verilen ilaçlara ve onları iyileştirmede çok etkililer.

Akupunktur Astım ve Alerjilerin Tedavisinde Nasıl Etki Ediyor?

Akupunkturun, santral sinir sistemini uyarıp biokimyasal yolakların aktive olmasını sağlayarak, vücusun doğal iyileşme cevabını uyararak ve fiziksel, mental iyilik durumunu artırarak etki ettiği kabul edilir.Kendi başına çok etkili olduğu gibi, inhaler ve hapları kullanan kişilerin tedavi etkinliğini de çok çok artırır.

Akupunktur sinirleri uyararak endorfin ve diğer nörokimyasal araçları salgılatır. Böylece inflamasyon, ağrı ve ödem denge bulur. Astım ve alerjilerdeki basit etki mekanizması budur. Geleneksel Çin tıbbına göre ise yaşam enerjisi Çinin (qi) enerji yolları meridyenlerden rahatça akışını sağlayarak patolojiyi çözer.

Son yıllarda uluslararası pek çok organizasyonun kabul ettiği çalışmaların sonuçlarına göre akupunktur astım ve alerji tedavilerinde anlamlı ölçüde etkilidir. Özellikle mide, dalak, böbrek ve mesane meridyenlerine ait noktalar tercih edilir.

Sizi dinliyorum!

Merak ettiğiniz diğer sorularınız için buradayım.

Whatsapp
  • bubble-12
  • bubble-16