Adres

Vali Konağı Cd. Konak Apt. No:127/3 (Nişantaşı Anadolu Lisesi Karşısı) Şişli, İstanbul

İletişim +90 536 725 54 54 drhasancaglar@yahoo.com

Akupunktur alışkanlık tedavilerinde başarı ile uygulanan bir yöntemdir. Zayıflama da beslenme alışkanlıklarının ve yaşam tarzının değiştirilmesi ile mümkün olabileceğine göre, kişiyi doğal dengesine döndüren akupunkturun buna katkısı çok büyüktür. Ben akupunkturun bu etkisine fabrika ayarlarına dönme diyorum.

Akupunktur zayıflamaya nasıl katkıda bulunur?

 • İştahı düzenler, kontrolsüz yemeyi ortadan kaldırır.
 • Mide asidini dengeler, mide kazınmasını engeller.
 • Halsizlikleri azaltır, konsantrasyonu artırır.
 • Uykuyu süre ve kalite olarak normal seviyeye getirir.
 • Uyku apnesi ve horlamayı yok eder. Uykuda yağ yakımını artırır.
 • Metabolizma hızını artırır. Beslenme programının etkisinin hızlanmasını sağlar.
 • Sinirlilik, el-ayak titremesi olmaz.
 • Kan-şeker dengesinin normale gelmesini destekler.
 • Açlık, baş ağrısı yaşanmaz.
 • Tansiyon değişiklikleri olmaz.
 • Akupunktur uygulamaları vücuttan serotonin ve endorfin seviyelerini artırır. Bu hormonlar kişiye huzur, mutluluk ve rahatlık verir. Eskiden sahip olunan aşırı yemenin verdiği hazzın yerine geçer.

 

Bazen hastalarımız hayallerinde akupunktur ve kilo verme ilişkisini, balon ve iğne ilişkisine benzetirler. “İğneyi batır balon sönsün..” Bu doğru değildir. Akupunktur yukarıda sayılan 9 madde üzerinden size beslenme programınıza uymanızda, mutlu, huzurlu bir şekilde doğal dengenizi bulmanızda yardımcı olur. Ayrıca bölgesel zayıflama da bazı akupunktur teknikleriyle sağlanabilir. Hipnotik telkinler ise obesite tedavisinde akupunktur ve metabolizma düzenleme beslenme programlarının başarısını artırmada, yeni bir hayat tarzı ve yararlı alışkanlıklar dünyası yaratmada son derece başarılıdır.
Merkezimizde metabolizma destekleme programı olarak dünyaca meşhur, Almanya kökenli, Avrupa’da 1 milyona yakın uygulayıcısı olan metabolizma üzerine uzmanlaşmış dahiliye doktoru Prof. Dr. Wolf Funfack tarafından geliştirilen, kişiye özel ‘metabolic balance’ programı uygulanmaktadır.

Yani bir obesite hastası kişinin;
Eski alışkanlıklarını değiştirmeye, depresyonunu yenmeye, daha hareketli bir hayat için enerjiye, metabolizmasını dengeleyecek kendisine parmak izi gibi uyan bir beslenme programına, bu programın başında ve aşamalarında bazen gizli, bazen aşikar kan değer bozukluklarının (şeker, kolesterol, trigliserid, LDL, ürik asit gibi 28 parametre) takibine, iyi ve kaliteli bir uyku sağlanmasına (yağ yakımının % 80’i uyku ve dinlenmede olduğundan, bunun sağlanması hayati öneme sahiptir)

Sarkmaların, kırışıklıkların oluşmaması için belirli kilo verme aşamalarında cilt altı yağ dokusunu destekleyecek, elastikiyeti artıracak, beslenme değişikliklerinin planlanmasına, kilo vermenin yavaşladığı, durduğu veya psikolojik kırılganlığın arttığı dönemlerde programda bazı değişiklikler yapılmasına ve hipnotik telkinlerle destek verilmesine bir program dahilinde takip edilerek, program düzeni davranışların alışkanlık ve hayat tarzına dönüşmesine yardımcı olunmasına ihtiyacı vardır.

Akupunktur ile bölgesel incelme, göbek eritme

Göbek eritme, bölgesel zayıflama zor iştir. Bu zor işi hiç yan etkisiz, o bölge yağlarını yıkarak, enerji dolaşımını rahatlatıp dengeleyerek yapan teknik ise akupunkturdur.
Ancak konu işin uzmanı hekimler elinde başarılı ve güvenlidir. Uzman bir hekimce değerlendirilip, gerekli tetkikler yapıldıktan sonra akupunktur tedavisi yapılması sağlıklıdır.

Sizi dinliyorum!

Merak ettiğiniz diğer sorularınız için buradayım.

Whatsapp
 • bubble-12
 • bubble-16