Adres

Vali Konağı Cd. Konak Apt. No:127/3 (Nişantaşı Anadolu Lisesi Karşısı) Şişli, İstanbul

İletişim +90 536 725 54 54 drhasancaglar@yahoo.com

Tüp Bebek Akupunkturu

2009 yılında beni akupunktur öğrenmeye ve tıbbi pratiğime katmaya karar vermeme sebep olan , kötü yumurta rezervi olan kadınlarda ve sperm patolojisi olan erkeklerde akupunktur ile yapılmış olumlu sonuçları olan tıbbi çalışmalardı. Yıllar geçti ne çok hastanın tüp bebek ve aşılama tedavilerine destek oldum. Bazılarında doğal yolla gebelikler elde ettik. Şu anda tüm infertil hastalarında akupunktur, homeopati ve ebslenme dengesi ayrılmaz üçlü olarak yer alıyor. Ozon, radyofrekans, fitoterapi, hipnoz, biorezonans tedavilerimize hastanın ihtiyacına  göre eklenebiliyor.

İnfertilite tedavileri stresli, zaman alan, kötü sonuç alınca da hastalarda biriken üzüntü, gerginlik, depresif durumlarla giden zorlu tedavilerdir. Tedavide başarıyı etkileyen birçok faktör vardır. Yumurta/sperm kaynaklı, rahim içi duvarına (endometricma) bağlı, immunolojik (bağışıklık sistemi), embriyolora  bağlı ve de anne adayının gerginliği, stresi, artmış kortizol seviyeleri bunlardan ilk aklımıza gelenlerdir. Hele ki önceden başarısız bir deneme varsa olmayacak korkusu ve stres hormonları tepe yapar.

Yapılan tıbbi çalışmalarla akupunkturun infertilitedeki olumlu etkisi defalarca kanıtlanmıştır. Akupunktur hastalardaki stresi % 80’e yakın oranda azaltır ve gebelik şansını % 40’a yakın oranda artırır.

Tüp bebek tedavisi sırasında akupunktur

Anne adayının başarısız olma korkusunu ve stresi azaltır. Hazırlık aşamasında yumurta gelişimini destekler, erkekte de sperm problemlerine pozitif etkisi olur. Embriyonun rahim içi dokuya tutunmasını sağlayan moleküllerin etkisini artırır. En ideal başlama zamanı tedaviden üç ay öncesidir. Ama sadece tüp bebek yapılan ayda bile yapılacak 4-5 seanslık desteğin bile ne kadar etkili olduğunu yaşayarak hep deneyimliyoruz.

Dondurulmuş embriyo transferi sırasında akupunktur

Akupunktur bu hastalarımızda rahim içi doku (endometrion) kalınlığının artmasını destekler. Embriyonun endometriuma tutunmasını sağlayan moleküllerin aktivasyoununun artması da akupunkturun diğer olumlu etkisidir.

Ovülasyon indüksiyonunda akupunktur

Yumurta gelişimi sırasında akupunkturun olumlu etkilerinden hep bahsettik. Ancak, burada önemli nokta hastanın durumuna, özelliklerine göre ne kadar önceden detaylı değerlendirilip, tedavi parametrelerinin belirleneceği olacaktır. Akupunktur, yumurta gelişimini desteklemede benim için homeopati ve beslenme düzenlemesi ile birlikte mahşerin üç atlısından biridir.

Embriyo transferi sırasında akupunktur

Embriyo transferinde en önemli sorunlardan birisi endometriumun  (rahim duvarı) çeşitli endenlerle istemsiz kasılmaya uğramasıdır. Bunun dışında embriyo ile endometriumun birbirine tutunmasını sağlayan önemli moleküller vardır. Akupunktur bu iki hassas noktayı da dengeler. Embriyo transferi sırasında ve sonrasında akupunktur tedavisinin hiçbir yan etkisi yoktur. Güvenli, başarılı, etkili bir destektir.

Aşılama sırasında akupunktur

Aşılama erkekten alınan spermlerin yıkanıp en hareketlilerinin seçilip rahim içine konmasıdır. Aşılama yapılırken ana dertlerimiz;

  1. Erkek spermlerinin aşılama yapılabilecek kalitede olması
  2. Yumurta kalite ve sayısının iyi olması
  3. Rahim içi doku (endometriumun) yeterli kalınlık ve kalitede olması
  4. Çiftlerdeki stres ve anksiete

Akupunktur bu dört faktörü de olumlu etkiler. Böylece başarı şansı anlamlı ölçüde artar.

Erkek infertilitesi akupunkturu

Erkeklerin çocuk sahibi olmasını etkileyen sorunlar öncelikle sperm sayısı, hareketliliği ve morfoloji (şekil) bozukluğudur. Akupunktur, nöralterapi, homeopati ve fitoterapi dörtlüsü ile erkek infertilitesinde yüzümüzü güldüren sonuçlar alıyoruz. Ancak bu tedavilerin  en az bir sperm döngüsü olan 3 ay ve bazen 6 ay sürebileceğini de hatırlatmak gerekiyor.

Kadın infertilitesi akupunkturu

Kadın infertilitesinde; tüplerdeki patolojiler , yumurtalık sorunları, polikistik over sendromu, tiroid hastalıkları, endometriosis, adet düzensizlikleri, çevresel toksinlerin zararlı etkileri, psikolojik blokajlar gibi pek çok engel yer alır. Akupunktur. Bazen kendi başına, bazen geniş tedavi sklamaızdan başka yöntemler eklenerek sorunun her aşamasına olumlu etki eder.

Açıklanamayan infertilite

Günümüzde hızla artan bir grup da açıklanamayan infertilite grubudur. Bazı çalışmalarda tüm infertil çiftlerin neredeyse % 40’ı bu gruptadır denmektedir. Bu grupta erkekte de, kadında da elle tutulur bir sebep saptanamamıştır. Bu hastalarda genetik, immünolojik, pıhtılaşma, endometriuma tutunma problemleri suçlanmaktadır. Ama enerji tıbbındaki tedavi yöntemleri akupunktur, homeopati ve biorezonans ile açıklanamayan infertilite hastalarında başarının ne kadar arttığı sıklıkla şahit olduğum bir gerçek. Bu da elle tutulur gözle görülür Newton Fiziği’nden çok daha geniş bir arka plan, bir enerji boyutu, Kuantum Fiziği boyutunu bana gösteriyor.

Infertilitede psikolojik sorunlar ve akupunktur 

Yıllarca biriken üzüntülerle Karaciğer Meridyeninde dengesi bozulan, depresif sınırda olan, umutsuz mutsuz hastalarımızın akupuntur ile yüzleri güler. Yıllar önce akupunktura ilk başladığım yıllarda takip ettiğim zorlu bir infertil hastamın kocası bana şöyle demişti: “Hocam, bu çocuk işi olsun olmasın, biz bu akupunktura devam edelim. Hanım evde pamuk oldu.”
Bu zorlu yükü taşıyan cefakar hastalarımızdan bahşedilmiş bu tedaviyi esirgememek benim için boynumun borcu.

Sizi dinliyorum!

Merak ettiğiniz diğer sorularınız için buradayım.

Whatsapp
  • bubble-12
  • bubble-16