Adres

Vali Konağı Cd. Konak Apt. No:127/3 (Nişantaşı Anadolu Lisesi Karşısı) Şişli, İstanbul

İletişim +90 536 725 54 54 drhasancaglar@yahoo.com
Tüp bebek akupunkturu

2009 yılında beni akupunktur öğrenmeye ve tıbbi pratiğime katmaya karar vermeme sebep olan , kötü yumurta rezervi olan kadınlarda ve sperm patolojisi olan erkeklerde akupunktur ile yapılmış olumlu sonuçları olan tıbbi çalışmalardı. Yıllar geçti ne çok hastanın tüp bebek ve aşılama tedavilerine destek oldum. Bazılarında doğal yolla gebelikler elde ettik. Şu anda tüm infertil hastalarında akupunktur, homeopati ve ebslenme dengesi ayrılmaz üçlü olarak yer alıyor. Ozon, radyofrekans, fitoterapi, hipnoz, biorezonans tedavilerimize hastanın ihtiyacına  göre eklenebiliyor.

İnfertilite tedavileri stresli, zaman alan, kötü sonuç alınca da hastalarda biriken üzüntü, gerginlik, depresif durumlarla giden zorlu tedavilerdir. Tedavide başarıyı etkileyen birçok faktör vardır. Yumurta/sperm kaynaklı, rahim içi duvarına (endometricma) bağlı, immunolojik (bağışıklık sistemi), embriyolora  bağlı ve de anne adayının gerginliği, stresi, artmış kortizol seviyeleri bunlardan ilk aklımıza gelenlerdir. Hele ki önceden başarısız bir deneme varsa olmayacak korkusu ve stres hormonları tepe yapar.

Yapılan tıbbi çalışmalarla akupunkturun infertilitedeki olumlu etkisi defalarca kanıtlanmıştır. Akupunktur hastalardaki stresi % 80’e yakın oranda azaltır ve gebelik şansını % 40’a yakın oranda artırır.

Tüp bebek tedavisi sırasında akupunktur

Anne adayının başarısız olma korkusunu ve stresi azaltır. Hazırlık aşamasında yumurta gelişimini destekler, erkekte de sperm problemlerine pozitif etkisi olur. Embriyonun rahim içi dokuya tutunmasını sağlayan moleküllerin etkisini artırır. En ideal başlama zamanı tedaviden üç ay öncesidir. Ama sadece tüp bebek yapılan ayda bile yapılacak 4-5 seanslık desteğin bile ne kadar etkili olduğunu yaşayarak hep deneyimliyoruz. 

Sizi dinliyorum!

Merak ettiğiniz diğer sorularınız için buradayım.

Whatsapp
  • bubble-12
  • bubble-16