Adres

Vali Konağı Cd. Konak Apt. No:127/3 (Nişantaşı Anadolu Lisesi Karşısı) Şişli, İstanbul

İletişim +90 536 725 54 54 drhasancaglar@yahoo.com

Her ihtiyaca farklı yaklaşımlar sunuyoruz.

Erken boşalma, orgazm olamama  gibi cinsel sorunlarınızı, kliniğimizde güven ve huzur içinde çözüme ulaştırıyoruz.
Vajinismus tedavisi sadece vajene bir şey girebilmesini sağlamak değildir. Ruh ve beden en derinden birlikte iyileşirse, mutlu bir cinsel hayat, dengeli bir ruh hali oluşur.

Kliniğimizde gerçekleşen bir vajinismus tedavisi sizi, dokunmanın tadını bilen, cinsel farkındalığı yükselmiş, evliliğinin mutluluğuna ermiş bir çift haline getirir. Buyurun konuşalım.

Vajinismusun başlıca özelliği, vajinaya penis girişi denendiğinde (vajinal tamponlar, parmak, hatta hastanın kendi parmağı gibi) vajinaya girişini çevreleyen kaslarda meydana gelen istemsiz kasılmalar sonucu ilişkinin hiç olmaması ya da aşırı ağrılı olması durumudur. Buradaki önemli nokta hastanın bunu bilinçli olarak yapmamasıdır. Vajinaya girişindeki kasılmaya sıklıkla tüm bedendeki kasılmalar, bacakların kapanması, aşırı korku ve panik hali eşlik eder.

Bazı kadınlarda bulantı, kusma, fenalık hissi, bayılma, kollarda ve bacaklarda titremeler, çarpıntı, tüm vücutta terleme, ağlama gibi bulgularda kasılmaya eşlik edebilir. Hatta bazı kadınlarda cinsel birleşme düşüncesi bile bu durumu oluşturabilmektedir. Bu hastalara cinsel istek ve orgazm belirtileri normal olarak devam edebilmektedir. Bu durumun çeşitli sebepleri olabilmektedir. Bunlar bilimsel yaklaşım metoduyla iyi tetkik edilmeli ve tedavi biçimi buna göre belirlenmelidir.

Bilinmesi gereken şudur ki; bu tek başına kadının sorunu değildir. Bunu bir çift sorunu olarak ele alıp tedaviye bu şekilde yönlendirmek gerekir.

Vajinismus %100 tedavi olan bir sorundur. Bu tür hastaların doktora gitmeleri ne yazık ki çeşitli nedenlerden dolayı gecikebilmektedir. Bu da sorunun daha da büyümesine sebep olmaktadır. Burada önemli olan bu tür bir sorundan şüphelenen çiftlerin kendi başlarına yol çizip karar vermeden mutlaka bu konuda deneyimli bir hekime gecikmeden başvurulmalıdır. Kliniğimizde uluslar arası geçerliliği olan ve kanıtlanmış yöntemlerle vajinismus tedavisi yapılmaktadır.

Her zaman sorulan sorularda biri tedavinin süresi olmaktadır. Bu tip durumlarda kişiye özel yöntemler uygulanmaktadır. Kişilerin veya çiftlerin nedenleri bu süreyi değiştirebilmektedir. Birlikte önemli olan, kişiyi yormadan kalıcı bir tedavi yöntemi belirlemektedir.

Ortalama tedavi süresi 3 gün ile 15 gün arası değişiklik göstermekle birlikte, dirençli hastalarda iki ayı bulabilmektedir. Hastaların tutum ve kararlılığı bu konuda önem kazanmaktadır. Sonuç olarak vajinismus %100 tedavisi olan bir sorundur. Belki de en önemli konu sorun derinleşmeden bu konuda deneyimli bir uzmana başvurmaktadır.

Sağlıklı bir cinsel yaşam için lütfen geç kalmayın.

Vajinismus negatif bir hipnoz durumudur. Çözümü her zaman vardır. Dirençli vakalarda tedaviye akupunktur, hipnoz, homeopati, davranışsal tedaviler de eklenerek kliniğimizde mükemmel sonuçlar almaktayız. Sonuç olarak tedaviye sebat eden her hasta çiftimiz sürenin sonunda mutlu bir cinsel hayata sahip olur.

Cinsel isteksizlik, iktidarsızlık, vajinismus gibi cinsel  sorunlarınızı mutluluk içinde çözüyor, yeni bir hayata merhaba derken size yardımcı oluyoruz.

Sizi dinliyorum!

Merak ettiğiniz diğer sorularınız için buradayım.

Whatsapp
  • bubble-12
  • bubble-16